AYURVEDA

İYİLEŞMEYE BÜTÜNSEL YAKLAŞIM

Selim Genişol / 01 Ocak 2021

Doğanın hepimiz üzerinde iyileştirici etkisi tartışılmaz . Tıpkı şefkatli bir anne gibi sarıp sarmalayarak evinde hissettiren , güven veren , yavaşlatan , kendini fark etmene yardımcı olan ve bütün ihtiyaçlarını sana karşılıksız sunarak seni besleyip bakan sonsuz bereketli bir kaynak TABİAT ANNE 👵

Haftasonu ADVAYTA Bomonti de sevgili Ulli ve Şaduman ile Ayurveda Mentorluk Programının ilk modülü şifalı bitkiler üzerine harika bir 3 gün geçirdim.

Doğadaki bilgeliğe ve şifaya BÜTÜNSEL yaklaşımla keşfetmek içimi kıpır kıpır etti gerçekten. Bunları paylaşmak İçin de sabırsızlanıyorum. Doğayı kitaplardan öğrenen bir nesil olarak , ondaki bilgeliğin sevginin ve şefkatin çok uzağında bulduk kendimizi zaman içerisinde , Onu kucaklamak yerine sırtımızı döndük maalesef. Bu durum da bizi daha mutsuz etti , daha yalnız hissettirdi ve hasta bulduk kendimizi . İyileşmek için onu anlamalı ve bütünsel olarak yaklaşmalıyız Ona Ve kendimize 😇

Son zamanlarda çok sık duyuyorum ve keyifle kullanıyorum BÜTÜNSEL kelimesini . Bir çok konuda çok ayrıştık ve bu ayrışmalar da bize iyi gelmiyor maalesef. Bir Şeylerin karşısında olmadan daha bütünsel yaklaşımla kucaklamak , kendini , öğretileri zor mu gerçekten bu kadar ? Doğu ve batı , siyah ve beyaz , iyi ve kötü gibi zıt kutuplara ayırmak yerine bir orta yol bulmak . Bütünleşmeden bahsederken bütün öğretiler , biz neden ayrıldık peki ?

Geldiğimiz kaynağa neden sırtımızı dönüp yürümeyi tercih ettik ? Nedenler ne olursa olsun , sonuçlar itibariyle , sahip çıkmalı , korumalı , anlayış ve hoşgörü ile yaklaşarak sevmeli , paylaşmalı ve İYİLEŞEREK çoğalmalıyız .