YOGA

~ Hayatımızda Destek Almak ~

Selim Genişol / 01 Ocak 2021

Çoğu zaman herseyi eksiksiz ve kusursuz yapmak adına çok yükleniyoruz kendimize . Yardım istemek ve destek almak zayıflık ya da acizlik gibi geliyor sevgili EGO muzun gözünden. Yeterli olmadığımız hissine kapılıyoruz belki , çünkü yardım almadan başarılan işlerde çoğunlukla OSCAR ödülüne layık görüldüğümüz İçin 😂, onu yitirmek fikri hiç de kulağa hoş gelmiyor .

Destek almak ve istemenin aslında büyük bir FARKINDALIK olduğu bilinci de aşılanmamış , kendine bakmak ve ihtiyacın olanı talep etmek farklı şeyler ile ilişkilendirilmiş hep insan zihninde , kendisi için yarattığı bir başka illüzyon daha 🤪.

Toplum , kültür ve aile içerisinde hep kahramanlar olmuş ve onlar da SUPERMAN gibi bütün işlerini kendi başlarına hallederken kendilerini Farkında olmadan çok hırpalamışlar . Destek almak iyidir , destek görmek , destek vermek bazen eğer olabiliyorsa , buna ihtiyaç olduğu Farkındalığı ile uyanışa geçmek , tutunmadan bırakmayı hayat pratiğine dahil ederek , özgürleşmek adına atılan insanlık İçin küçük ama bizler için büyük adımların yardımıyla hayatta hafiflemek ve daha fazla kendi özüne yakınlaşmak İçin denemeye değer ✌️