MINDFULNESS

FARKINDALIK - UYANIŞ ✨

Selim Genişol / 01 Ocak 2021

Yoga pratiğinin içinde beden ve zihin ile yaptığımız çalışmaların sonuçlarından bahsedersek , bu pratiklerin en güzel meyvesi diyebiliriz aslında bizler için FARKINDALIK . Mindfulness pratiği içerisinde de çokça bahsediyoruz FARKINDALIK kavramından . Zihnimizin ihtiyaç duyduğu en önemli besin aslında farkındalık . Bu sayede oluşturduğu yaklaşımların evrilmesi ile hayat yolumuz aydınlanıyor. Öze ve bütün olana yakınlaşarak, kurduğumuz bağı güçlendiriyoruz. Bizi sıkıştıran acı ve ızdırap veren düşüncelerimizin ağırlığından Özgürleşiyoruz FARKINDALIK sayesinde.

Peki ya doğru farkındalık için neye ihtiyacımız var ? Doğru çaba , doğru dikkat ve belki de doğru PRATİKLER .

Farkındalık- Uyanış Pratikleri ile her hafta bir pratik yaparak zihnine meydan okuyarak özgürleşmek adına BANA katılmak ister misin ?
O halde yarın hep birlikte’’ DUYARLI OLMA ‘’pratiği yapalım .

Nasıl olacak dersen ? Kendime karşı duyarlı olacağım gün içerisinde . Bedenime karşı ve düşüncelerime karşı da duyarlı olacağım . Etrafımdakilere karşı duyarlı olacağım , doğaya , tanımadığım insanlara ,hayvanlara ve bitkilere , aynı apartmanı paylaştığım komşularıma , aileme karşı duyarlı olacağım ,sevdiklerime ve sevmediklerime karşı da duyarlı olacağım . Duyarlı olmanın doğasını yaşamak adına bir günlük bu pratikte sen de benimle var mısın ? Bakalım bir gün boyunca uyanık dikkat haliyle izlediğin zihnin duyarlı olmak adına sana neler yapmanı söyleyecek ? Zihni niyet ile çalıştırarak ektiğimiz farkındalık tohumları ile yeşeren filizler fidanlara , fidanlar da ağaçlara dönüşebilir. BİR den BÜTÜNE yayılan kolektif bir fayda sağlayacaktır , kendin için yaptıkların bütüne hizmettir aslında.

Ben yarın DUYARLI OLMAYA niyet ediyorum . 🙏🏻

Ben yarın DUYARLI OLMAYA niyet ediyorum . 🙏🏻