AYURVEDA TEMELLER ile KENDİNİ KEŞİF ve İYİLEŞME SANATI

Binlerce yıllık geçmişe sahip bilinen en eski iyileştirme sistemlerinden biri olan ve kökeni Hindistan’ a dayanan AYURVEDA ile kendini keşfetmek ve bedenin bilgeliğini doğanın değişken dinamikleri ile uyumlandırarak kendini iyileştirme formülünü öğrenerek daha sağlıklı ve dengeli bir hayat yaşamak ister misin?

AYURVEDA TEMELLER ile KENDİNİ KEŞİF ve İYİLEŞME SANATI ile SELİM GENİŞOL rehberliğinde 10 saatlik bir program ile AYURVEDA’nın Temellerini hep birlikte öğrenerek kendimizi keşif yolculuğuna çıkıyoruz.

Bu program ile ;

🌱Ayurveda nedir ? Kısaca tarihçesi ve SANKHYA felsefesi ile varoluşun doğasını kavramak adına bilgiler edineceğiz .

🌱Varoluş nitelikleri olan GUNA’lar hakkında bilgi sahibi olacak ve AYURVEDA ile olan ilişkisini inceleyeceğiz.

🌱Ayurveda ve ELEMENTLER ilişkisini öğrenerek elementler hakkında genel bilgi sahibi olacağız .

🌱Ayurvedik beden Tipleri olan DOSHA’ lar (VATA , PİTTA , KAPHA ) hakkında genel bilgiler edinerek kendi beden tipimizi keşfedeceğiz . 🤗

🌱Ayurvedik günlük( DİNACHARYA - RATRİCHARYA ) ve mevsimlik ( RİTUCHARYA ) rutinler hakkında bilgi sahibi olacak ve doğanın ritmi ile uyumlanmak adına önemli püf noktalarını öğreneceğiz .

🌱Sindirim sistemini AYURVEDİK olarak inceleyerek ve ( sindirim ateşi) AGNİ / AMA ( toksinler ) arasındaki ilişkiyi Ayurveda’nın sağlık yaklaşımı ile değerlendirerek öğreneceğiz.

🌱Ayurveda’nın SAĞLIK yaklaşımı üzerine beden bilgeliği SWASTA hakkında bilgi sahibi olacak ve sağlıklı olmak adına AYURVEDA’NIN rehberliğinde neler yapmamız gerektiği konularında bilgiler edineceğiz .

🌱Ayurvedik beslenmenin temel ilkeleri hakkında bilgi sahibi olacak ve beden tiplerine göre doğru beslenme formüllerini oluşturmayı öğreneceğiz.

➡️Toplamda 4 buluşma ve 10 saatten oluşacak olan eğitim Zoom üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. ✌️

📆Buluşma tarihleri :

➡️ 31 Ekim Pazar 12:00 – 14:30

➡️ 07 Kasım Pazar 12:00 – 14:30

➡️ 14 Kasım Pazar 12:00 – 14:30

➡️ 05 Aralık Pazar 12:00 – 14:30

➡️Programın Ücreti : 450 TL

➡️Kayıt VE başvuru için benimle iletişime geçebilirsiniz . ✌️

Sevgiler 🙏🏻🕉🍀