AYURVEDA

Yaşam bilimi anlamına gelen Ayurveda ile tanışmam yoga yolculuğu ile eş zamanlı bir süreçte oldu. Yoga öğretisinin bize sunduğu kendini gerçekleştirme haline sağlıklı yaşam alanında hizmet eden ayurvedanın kadim bilgilerini öğrenerek pratiğimi derinleştirmek istememin ardından, sevgili Ulli Allmendinger ile 2019 yılında 200 saatlik Ayurveda Uzmanlaşma Programını tamamladım. Ayurvedik öğretileri , günlük pratiklerinin de içine alarak daha da bütünselleştirdiğim yolculuğumda bu bilgileri paylaşarak ayurveda ile ilgili atölye çalışmalarına başladım .Sonrasında ayurveda yolculuğuma Ulli ile devam ederek 100 saatlik Ayurveda Mentorluk Programına başladım ve hala devam etmekteyim .

Yaşam bilgeliğinin kadim öğretilerini , geldiğimiz kaynak ile bütünleşerek uyum içerisinde sağlıklı ve dengeli yaşama formüllerini bize sunan AYURVEDA ile kendi varoluşumuzun keşfine yardımcı olmaktan ve bu öğretinin hayatımı besleyen güzelliklerini sizinle paylaşmaktan dolayı mutluluk duyuyorum .

İçerisinde sağlıklı beslenmek , doğa ile uyum içerisinde yaşamak adına doğal formüller geliştirmek , ayurvedik beden tipinizi öğrenmek, ayrıca ayurvedik danışmanlık ile kendi varoluşunun farkındalığı konularında derinleşmek üzerine çeşitli bilgileri ve tecrübelerimi sizlerle sayfamda paylaşıyorum .


Ayurveda ile ilgili makalelere buradan ulaşabilirsiniz. Ayurveda